Wynik kolonoskopii i krwawienie z odbytu

Witam,wynik kolonoskopi:per rectum bz.Instrument wprowadzono do niezmienionej kątnicy.Przygotowanie średnie/zaleganie dużej ilości stolca/Uwidoczniona śluzówka o zachowanym rysunku naczyniowym(ok. 4m-cy temu)/lekarz nie zalecił powt.badania(wyk.ok 4m-cy temu) od ok 5m-cy boli mnie dół prawego podbrzusza, w lipcu 14r.miałam pojedyncze krwawienie z odbytu(test na krew utajona ujemny)dziś ponownie(na papierze i w kale/żywa czerwona krew)mam wrzody żoladka,o czym to wszystko może swiadczyc?

Aleksander Ropielewski

Z wyniku kolonoskopii nie wygląda, aby przyczyną dolegliwości i krwawienia było schorzenie jelita grubego. Krwawienie żywo czerwoną krwią najczęściej spowodowane jest żylakami odbytu. Należy zgłosić się do chirurga w celu potwierdzenia diagnozy i leczenia.