Wynik kolonoskopii u dziecka

Witam moje dziecko miało wykonaną kolonoskopię ze względu na trwające od kilku dni biegunki, które występują do dziś (czasem jest krew, ale Żadko). Wynik: w odbytnicy nieznacznie zaczerwieniona, z ogniskowa zawartym rysunkiem naczyniowym, połyskliwa, bez patologii organicznej. Czy to może wskazywać na jakąś chorobę? Pobrano wycinki, ale wyniki będą za 2 tygodnie.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sądzę, zwłaszcza że wynik wskazuje na "brak patologii organicznej". Rozstrzygające będzie badanie histopatologiczne (wycinki)