Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik kolposkopii u 27-latki

Mam 27 lat i jestem po jednej ciąży. W zeszłym roku w kwietniu miałam robioną cytologię i wyniki wyszły super. W tym roku wyszły żle.Wysłano mnie na kolposkopie i zrobiona wynik hist.pat, który brzmi:dysplazja koilocytarna średniego stopnia(CIN-2), w nabłonku metaplastycznym w dwóch z czterech fragmentów szyjki macicy. Cechy infekcji hpv.p16 Jeden lekarz każe czekać poł roku i zrobić ponowną cytologię drugi,że nie ma na co czekać.Czy mogłby Pan odpowiedzieć co powinnam zrobić?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Konieczne jest poznanie większej ilości informacji o pacjentce aby móc się wypowiedzieć. konieczne jest także poznanie chęci posiadania dalej potomstwa itp. Proponuję udać się do lekarza ginekologa ponownie i przeanalizować łącznie z nim wszystkie za i przeciw odpowiedniego postępowania.

umów wizytę 0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Są dwie "szkoły" postępowania. Albo ponowna ocena w badaniu cytologicznym, albo rekonizacja. Decyzję powinna Pani podjać wspólnie z lekarzem.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety