Wynik komputerowego badania postawy ciała 32-letniej kobiety

Opis komputerowego badania postawy ciała. Kobieta,lat 32,wzrost:159cm,waga 55kg. Proszę o interpretację i zalecenia:Kifoza piersiowa spłycona.Lordoza lędzwiowa:norma.Ustawienie linii barków:symetria,łopatek:nieznaczna asymetria,trójkatów talii:nieznaczna asymetria.Kąt nachylenia tułowia:norma,kąt skręcenia miednicy:lewostronny,ustawienie łopatek:norma.Linia kręgosłupa:prawostronne skrzywienie kregosłupa. Dziękuje. Pozdrawiam. Małgorzata.

Aleksander Ropielewski

Wyniki nie budzą niepokoju, wskazują na nieznaczną skoliozę i rotację kręgosłupa, a także zmniejszenie kifozy piersiowej. Nie są to powody do niepokoju. Warto jednak zgłosić się do rehabilitanta, który pokaże odpowiednie ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, które zapobiegną ew. pogłębianiu się wad postawy.