Wynik krzywej cukrowej 77-letniej osoby do analizy

Moje wyniki krzywej cukrowej na czczo 112/zakres referecyjny 70-105/, po obciążeniu 75 g glukozy ,po 2 godz. -90,0 mg/dl. Biore leki dilzem ,kwetaplex 25 mg i trittico 50 mg. O czym świadczy krzywa cukrowa. Mam 75 lat.

Witam.

Nieprawidłowy jest poziom glukozy na czczo.
Może to świadczyć o stanie przedcukrzycowym, z którego za jakiś czas rozwinie się cukrzyca.
Dlatego też należy raz w roku kontrolować w laboratorium poziom glukozy.
Ponadto wskazany jest umiarkowany wysiłek fizyczny np. spacery pół godziny dziennie, zdrowy sposób odżywiania się, a w przypadku otyłości/nadwagi normalizacja masy ciała.

Poziom glukozy po 2 godzinach jest prawidłowy - nie ma cukrzycy.