Wynik krzywej obciążenia żelazem u 34-latki

Bardzo proszę o interpretację wyników krzywej obciążenia żelaza. Jestem w trakcie diagnostyki nadpłytkowości, i anemii mikro i normocytarnej. Wynik krzywej Fe: 0 - 12,4 1 - 25,1 2 - 43,7 3 - 58,3 4 - 63,3. Czy jest ona prawidłowa?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania wskazuje na prawidłowe wchłanianie żelaza. Niemniej jednak wynik wymaga oceny przez lekarza zlecającego badanie.