Wynik lipidogramu u 26-letniej kobiety

Witam, jestem 26 letnią kobietą (177cm, 60kg), ciśnienie mam zawsze w dolnej granicy normy, nie odczuwam żadnych dolegliwości oprócz chondromalacji rzepek i zespołu wazowagalnego, a tak przedstawia się mój lipidogram: TRÓJGLICERYDY 62 mg/dl; norma: <=150 CHOL. CAŁK. 248 ⇑ mg/dl; norma: 115-190 HDL 94 mg/dl; norma: K:=>45 LDL 141 ⇑ mg/dl norma zależąca od poziomu ryzyka sercowo-naczyniowego: <115 u osób z małym lub umiarkowanym ryzykiem <100 u osób z dużym ryzykiem Czy jest się czym martwić?

Niewielkie podwyższenie wartości cholesterolu calkowitegi i LDL-cholesterolu ( czyli tego zlego) . WArto zwrocic uwage na diete , aktywnośc fizyczna , mozliwe czynniki ryzyka chorobu wiencowej i porozmawiać ze swoim lekrzem internista . Nie sa to bardzo przekroczone wartości