Wynik mammografii 60-letniej osoby do analizy

Trzy tyg temu miałam mammografie (kontrolnie). Na wyniku zaznaczono zmianę łagodną i zalecenie usg w celu oceny utkania gruczołowego ze zwapnieniami. Na wyniku usg jest tylko "na godzinie 12 widoczna zmiana o wym. 8, 4×7, 1 hypoehogeniczna, węzły pachowe nieposzerzone"Ginekolog powiedziedział, że hypoehogeniczna wskazuje na torbiel zaś chirurg-onkolog, że może być to zmiana zaròwno łagodna jak i złośliwa, zlecił usg i biopsją gruboigłową. Ginekolog mnie uspokoił, a ten lekarz teraz wystraszył..

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję dla pewności kierować się zaleceniami lekarza onkologa. Po badaniu będzie można określić rodzaj zmiany.