Wynik mammografii - czy mam się czym martwić?

Byłam na badaniu mammograficznym i taki dostałam opis: "Piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej ze zmianami mastopatycznymi zlokalizowanymi głównie zabrodawkowo. Cieni tu mało, skupisk mikrozwapnień ani pogrubienia skóry nie wykazano. Wnioski: BIRADS 2. Wskazana komplementacja USG". Proszę o odpowiedź, bo się bardzo denerwuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane zmiany mogą sugerować mastopatię piersi. W tej chwili nie ma powodów do niepokoju, mastopatia jest dosyć często przyczyną łagodnych zmian organicznych u kobiet w wieku rozrodczym.
Badanie mammograficzne u młodych kobiet nie jest tak czułe jak u starszych, wobec tego powinno zostać także wykonane badanie USG, u młodych kobiet pozwala na różnicowanie zmian organicznych z tkanką gruczołową.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem w celu wykonania badania USG.

Redakcja abcZdrowie.pl