Wynik mammografii u 39-latki

Witam mam 39 lat proszę o informację na temat wyniku z Mammografi asymetryczne zagęszczenia w gornym kwadracie na godz 1 na odcinku ok 35 mm obszar CAD dodatni Birads 3 ,skupisk mikrozwapnień nie wykazano także według CAD ,zarys skóry prawidłowy ,węzły nie powiększone . tydzień wcześniej robiłam usg które nic nie wykazało prócz drobnych torbieli.mammografię robiłam w drugi dzień miesiączki gdzie piersi miałam obolałe i nabrzmiałe czy to może mieć jakieś znaczenie ? panicznie się boję

W pytaniu zawarto wynik wskazujący na stwierdzenie łagodnej zmiany w piersi do obserwacji za 6 miesięcy tą samą metodą badania. Proponowałbym także w tym czasie powtórzyć USG będąc w środku cyklu. Jeśli wyczuwa się "jakieś zgrubienie", a ono okresowo zanika, to nie jest to istotny problem.