Wynik markera CA19-9 na poziomie 21,50

Witam mam takie pytanie odnośnie markera ca19-9 otóż zrobiłam sobie go wyszedł mi 21,50 czy gdyby coś było nie tak to by on był stanowczo wyższy prawda?wydaje mi się że moje jelita są delikatne miałam robioną kolonoskopie w styczniu był mały polipek ale został on wycięty pozostałe badania też są w porządku tj OB 5 USG JAMY BRZUSZNEJ też ok jeszcze mam zamiar sobie zrobić marker cea i badanie crp może za bardzo jestem przewrażliwiona przecież chyba jakby było coś alarmującego to badania z krwi?

Po pierwsze nie ma wskazań do oznaczania u siebie markerów nowotworowych bez żadnych objawów. Pozostaje zbyt wiele pytań, gdyż nie są one specyficzne i ich wynik, póki nie jest bardzo wysoki, może jedynie sugerować wiele rozpoznań. Jeżeli poddaje się Pani badaniom okresowym, a widzę, że tak, to nie trzeba wykraczać poza obowiązujące standardy .