Wynik markerów nowotworowych po usunięciu jajników z przydatkami i macicy

witam ! pytanie dotyczy odnośnie markerów nowotworowych , 4 lata temu zachorowałam na raka jajnika miałam operację wycięto mi oba jajniki z przydatkami ,oraz macicę .wszystko było ok,poszłam na wizyte do mojego onkologa miałam robione usg nic nie było ,ale lekarz ze jest sladowa ilosc płynu niewiem co to znaczy czy to oznacza nawrot choroby?dodal jeszcze ze markery wynoszą 105. czy markery mogą być wysokie z innych powodow niz powracajacy rak czy może byc to sygnałem jakiegoś stanu zapalnego?

Ważny jest wynik porównawczy markerów, tzn czy są stabilne, czy rosną, jeżeli były w normie i zaczęły rosnąc, to ten fakt powinien skłaniac do dalszych badań.