Wynik morfologii 37-letniej osoby do analizy

Co oznaczają te wyniki morfologii? leukocyty 3,9 , erytrocyty 3,94, hgb 11,9 , hct 36 , MCV 91, MCH 30, MCHC 33,3, płytki krwi 135, RDW-CV 11,9, PDV 20,3, MPV 10,5, PCT 0,1, Neut 1,58, lymph 1,78, mono 0,40, EO 0,11, Baso 0,0, NEUT 40,7, LYMH 45,9, MONO 10,3, EO 2,8, BASO 0,3. Rozmaz met. Shillinga: Gran. segmentowane 42, Gran. kwasochłonne 1, Limfocyty 49, Monocyty 8. Proszę o interpretację ,bo wizytę u lekarza mam w poniedziałek , a martwię się bo niektóre wartości odbiegają od normy.

Aleksander Ropielewski

W zależności od stanu klinicznego można interpretować wyniki w różny sposób, jednak nie są to odchylenia od normy, które budzą niepokój, dlatego spokojnie proszę poczekać do wizyty, kiedy to lekarz na podstawie wyniku badań i Pani stanu zdrowia udzieli pewnej odpowiedzi.