Wynik morfologii i wymioty oraz ból brzucha u 5-latka

bardzo proszę o opinię. synek ma 5 lat. wymiotował i bolał go brzuch poszlismy do lekarza zlecił badania. na następny dzień syn dostał temp 38 i kaszel. morfologia wbc -3,6 lym 0.9 tys/ul mon 0.5 neu 2 bas 0.1 eos 0,1 lym% 23,7 mon% 13,9 neu %57,5 bas% 3,4 eos% 1,7 rbc 5 mln/ul hgb 13,8 plt 264 czy to moze ozaczać poważną chorobę? martwią mnie wbc i limfocyty których jest za mało.

Witam! Opisane zmiany w morfologii są dyskretne i najprawdopodobniej związane są z przebytą w ostatnim czasie infekcją. Warto jednak powtórzyć badania, najlepiej z ręczną oceną rozmazu krwi, gdyż jest to wynik o wiele bardziej dokładny niż ten z analizatorów automatycznych.