Wynik morfologii krwi 3,5-letniego dziecka a wizyta u hematologa

Witam.Właśnie odebrałam wyniki swojej 3,5letniej córki. Czy wysokie OB 40 (N<10), podwyzszone MCHC 35,6,RDW-CV 14,1,obniżone neutrocyty 20%,podwyższone limfocyty 69,8.CRP 0,01. Córka nie ma i nie miała nie dawno żadnej infekcji.Badanie OB niestety było z placa o zyłki popękały przy pobieraniu.W zeszłym miesiacu OB wynosiło 45.Czy te wyniki sa niepokojace?Nasza pediatra kazała szukać hematologa-wizyte mamy za pół roku.Prosze o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania wszystkich wyników, a także norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Proponuję udać się do lekarza pediatry, który zlecił konsultację hematologa i powiedzieć o terminie wizyty. Być może jest konieczność szybszej wizyty ale to można określić na podstawie wszystkich wyników i badania lekarskiego. Powyższy opis jest niezbyt wystarczający. Proszę udać się do lekarza pediatry.