Wynik morfologii krwi 3-latka a mononukleoza

Morfologia z rozmazem oto wyniki 3latka leukocyty 14,3 erytrocyty 4,7 hemoglobina 11,8 hematokryt 35,2 MCV 75 MCH 25,2 MCHC 33,6 Płytki krwi 326 RDW 13,5 MPV 8,6 Neutrofile 9,51 Limfocyty 2,87 Monocyty 1,68 Eozynofile 0 Neutrofile 66,3 Limfocyty 20 Monocyty 11,7 Eozynofile 1,7 Bazofile 0,3 Rozmaz krwi metodą Schil Gran. pałeczkowate 11 Gran. segmentowane 45 Gran. kwasochłonne 1 Limfocyty 32 Monocyty 11 Czy z tego wyniku można stwierdzić mononukleozę zakaźną? Co mówią te wyniki?

Milena Lubowicz

Dla mononukleozy charakterystyczne są atypowe limfocyty, które tutaj nie zostały opisane. Podwyższona jednak nieznacznie jest liczba neutrofili, w związku z czym bardziej prawdopodobna jest infekcja bakteryjna.
Pozdrawiam