Wynik morfologii krwi i powiększona wątroba u 6-miesięcznego dziecka

Witam, oto wyniki mojego 6 m-cznego synka. Mocz jest w normie, martwi mnie morfologia. WBC 18,9 [6-15], RBC norma, HGB norma, HCT norma, MCV norma, MCH norma, MCHC 32,2 [28-32], RDW norma, PLT 471 [140-440], MPV norma, NEU% 13,8 [21-55], EOS% 12,4 [0-5], BAS% norma, LYM% 70,10 [25,00-70,00], MON% norma, ALY% norma, LIC% norma, NEU norma, EOS 2,34 [ 0-0,4], BAS norma, LYM 13,26 [2-8], MON norma. Alat i CRPLX norma. Dziecko ma wyczuwalnie powiększoną wątrobę. Czekam na USG. Proszę o interpretację.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Witam, wyniki badań krwi interpretować można tylko i wyłącznie w oparciu o dane kliniczne oraz PEŁEN wynik badania. Proszę skonsultować wyniki z lekarzem pediatrą, który zlecił wykonanie badania.