Wynik morfologii krwi i powiększone węzły chłonne

Witam, Tydzień temu odebrałam wyniki morfologi z których wynikło że poziom neutrofilów 1,45, limfocytów 52,9 i drugi wynik neutrofilów 29,4. przy tym mam powiększone 6 węzłów chłonnych każdy o wymiarach 13x8 mm, 20x13 mm , 14x10mm , 8x6 mm, 24x10 mm i 16x8mm w miejscach na szyji, karku i podżuchwowe. O czym to może świadczyć. proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuje. Patrycja

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wyniki badań mogą świadczyć o mononukleozie, ale nie można też wykluczyć anginy i innych chorób zakaźnych. Sugeruję kontakt z lekarzem POZ, na podstawie badania lekarskiego będzie można postawić rozpoznanie i rozpocząć ew. leczenie.