Wynik morfologii krwi w 32-tygodniu ciąży

Dzień dobry. Właśnie rozpoczęłam 32 tydzień ciąży. Robiłam kontrolne wyniki morfologii plus rozmaz mikroskopowy. Mam pytanie odnośnie norm.. Ponieważ w tym laboratorium w morfologii 3 diff normy dla LYMP% (17-43), GRA%(43 -76), MID% (4 - 10), natomiast w rozmazie mikroskopowym mam podane tylko wartości procentowe Podzielonych, Limfocytów i Monocytów bez norm w nawiasach. Czy to oznacza, że mam te wyniki porównać do tych norm z morfologii 3 diff? MON w rozmazie mikro mam 9% w ciąży może tak być?

Aleksander Ropielewski

W rozmazach podaje sie normy procentowe i porownuje do wyników liczbowych i na tej podstawie ocenia czy wyniki są prawidłowe. Podwyższony poziom monocytów może mieć różne przycyzny. Proponuję kontakt z lekarzem, ponieważ bez porównania wyników morflogii z badaniem pacjenta trudno powiedziec mi coś dokładniej.