Kobieta , 20 lat Odebrałam dziś wyniki morfologii i nieco mnie zmartwiły. Do lekarza rodzinnego przez najbliżych kilka dni nie będę mogla się wybrać a chciałabym wiedzieć czy wszystko w porządku. Odsetek neutrofili 37,7 (norma 45- 75 ), odsetek bazofili 1,7 (norma: 0-1), odsetek limfocytów 50 ( norma 20-45), MONO% 8,2 ( norma 0-8), Płytki krwi 113 ( norma 150-350), śr. Obj.płytki krwi 12,8 (norma 8-12), wskaźnik anizocytozy płytek 23,5 (norma 12,5- 19,5). Wszystko pozostałe jest w normie.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Rozmaz krwi obwodowejRozmaz krwi obwodowej to podstawowe badanie, które może dostarczyć lekarzowi informacji o stanie ogólnym pacjenta. Analiza ta polega na ocenie procentowego składu krwi. Dlatego jest to procedura medyczna często zalecana i szeroko dostępna – może ją zlecić lekarz pierwszego kontaktu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: