Wynik morfologii u 5-latka a gorączka, ból gardła i brzucha oraz wysypka

Witam, odebrałam wyniki morfologii syna(5LAT). Niestety martwią mnie trochę. Podaje nieprawidłowości MCHC 36,5 MPV 8,2 % neutrocytów 70,00 %limfocytów 15,8 %monocytów 7,4 %eozynocytów 6,4 liczba neutrocytów 10,44 liczba monocytów 1,11 liczba eozynocytów 0,96 co to może oznaczać? syn ma od dwóch dni gorączkę powyżej 38 stopni, ból gardła, czasem skarży się na ból brzucha, od wczoraj drobną wysypkę na całym ciele.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, interpretacji wyników badań dokonuje się w zależności od normy dla danego laboratorium i liczy ogólnej limfocytów. W wynikach badań laboratoryjnych jest podwyższona liczba neutrofili, co wskazuje, że przyczyną dolegliwości Pani dziecka może być zakażenie bakteryjne. Proszę udać się do pediatry, który po zbadaniu dziecka zdecyduje o wskazaniach do antybiotykoterapii. Pozdrawiam.