Wynik MR a bolesność głowy

Witam od kilku tygodni mam straszne bóle głowy,nagle robi mi się słabo oraz widzę nie zbyt wyraźnie. Lekarz zalecił rezonans kręgosłupa szyjnego lecz wizytę mm dopiero za 2 tyg. proszę o pomoc w interpretacji wyniku: Fizjologiczna lordoza kręgosłupa szyjnego. wysokość trzonów jest w normie. zaostrzenie bocznych krawędzi trzonów c4-c7 rozpoczynające się cechy odwodnienia k.m. C5-C6,C6-C7 uwypuklenie pierścienia włóknistego k.m.c5-c6,c6-c7,bez istotnych cech ucisku poza tym bez wypuklin k.m. Rdzeń

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
Aby postawić właściwe rozpoznanie dotyczące bólów głowy niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą z kolei powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
Takie objawy mogą być również spowodowane zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog ewentualnie internista.