Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik MR a bolesność głowy

Witam od kilku tygodni mam straszne bóle głowy,nagle robi mi się słabo oraz widzę nie zbyt wyraźnie. Lekarz zalecił rezonans kręgosłupa szyjnego lecz wizytę mm dopiero za 2 tyg. proszę o pomoc w interpretacji wyniku: Fizjologiczna lordoza kręgosłupa szyjnego. wysokość trzonów jest w normie. zaostrzenie bocznych krawędzi trzonów c4-c7 rozpoczynające się cechy odwodnienia k.m. C5-C6,C6-C7 uwypuklenie pierścienia włóknistego k.m.c5-c6,c6-c7,bez istotnych cech ucisku poza tym bez wypuklin k.m. Rdzeń
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
Aby postawić właściwe rozpoznanie dotyczące bólów głowy niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą z kolei powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
Takie objawy mogą być również spowodowane zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog ewentualnie internista.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety