Wynik MR barku 58-letniej osoby do analizy
Przy grzmietowej powierzchni głowy kości ramiennej widoczne bezsygnałowe ognisko wlk 21x10mmm co sugerowałoby obecność topografii przyczepu podgrzebieniowego. Wolny fragment kostny w zakresie dystalnego odcinka wyrostka barkowego łopatki , dobrze odgraniczony z każdej strony co przemawia za niespojonym jądrem kostnienia , mniej prawdopodobna zmiana pourazowa. Nieco zwężona przestrzeń podbarkowa do 7mmm bez cech uszkodzenia stożka rotatorów. Niewielka ilość płynu w kaletce m.kruczo-ramiennego. Innych zmian w wykonanym badaniu MR stawu barku lewego nie stwierdzam.

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Sugeruję udać się do ortopedy aby zweryfikować wynik z objawami.
Pozdrawiam.