Wynik MR głowy 27-letniej osoby do analizy

Badanie MR-głowy 27-latka. Proszę o interpretacje. Wydatne Przestrzenie Okołonaczyniowe Virchova-Robina W topografii Jąder Podkorowych Obustronnie. Po dożylnym Podaniu Srodka Kontrastowego W odrębie Lewego płata Czołowego (zakręt środkowy) podkorowo Widoczne jest Drobne, asymetrycznie Szersze o Nietypowym Przebiegu Naczynie Żylne-budzi podejrzenie Wariantu Anatomicznego Żył Odpływowych (wrodzona Malformacja Żylna). W Topografii szyszynki Widoczna Jest Drobna,wlk 5x4mm, strefa Płynowa - budzi Podejrzenie Niewielkiej Torbielki Szyszynki.

Magdalena StusiĹska

Nie pisze Pan niestety, z jakiego powodu wykonywano badanie. Jeśli chodzi o poszerzenie przestrzeni okołonaczyniowych Virchowa-Robina to są one wynikiem zmian w drobnych naczyniach i w otaczającej je tkance mózgowej, mogą pojawiać się z wiekiem i nie stanowią poważnej patologii, natomiast wrodzona malformacja żylna powinna być obsrewowane- może być przyczyną objawów neurologicznych. Oczywiście wynik powinien obejrzeć i zinterpretować w oparciu o Pana stan lekarz neurolog.