Wynik MR głowy 62-latka do analizy

MR głowy wykazuje w okolicy dolnego bieguna jądra soczewkowatego mózgu prawej półkuli mózgu wzdłuż wzdłuż przebiegu tętnicy soczewkowato-prąźkowiowej okrągłą jednorodne przestrzeń płynów o średnicy 6mm na przekrójach poprzecznych'najpewniej poszerzona przestrzeń około naczyniowa Robina-Virchova.Badanie nie wykazuje innych zmian ogniskowych w zakresie mózgów. .Proszę o interpretację tego wyniku

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.Wynik badania należy interpretować w kontekście wywiadu tj zgłaszanych dolegliwości i wyniku badania przedmiotowego.
Przedstawiony opis nie jest niepokojący niemniej należy omówić wynik z lekarzem zlecającym badanie.