Wynik MR głowy i torbiel pajęczynówki

MR głowy: "Do przodu od bieguna lewego płata skroniowego widoczna jest torbiel pajęczynówki sięgająca do lewej szczeliny Sylwiusza - max. wymiary 57x17mm. W wieńcu promienistym po stronie lewej widoczne jest pojedyncze, drobne /4mm/ ognisko hiperintensywne o charakterze naczyniopochodnym. Zaniki korowe nadnamiotowo, zwłaszcza w zakresie płatów czołowych. Poza tym uwidocznione struktury mózgowia zmian patologicznych nie wykazują...

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proponuję przyjąć postawę wyczekującą i kontrolować ewentualnie progresję choroby co 6-12 miesięcy. Natomiast jeżeli torbiel będzie się powiększać będzie powodować objawy klinicznie będzie trzeba operować. Choroba ta nie powoduje zagrożenia życia i jest to sprawa łagodna. Jednak powiększając się torbiel może prowadzić do ucisku sąsiednich struktur i ich uszkodzenia. Pozdrawiam