Wynik MR głowy u 59-letniej osoby

Mam pytanie wynik badania MR ANGIO GŁowy wykazał w obu póŁkulach mózgu na granicy korowo-podkorowej płatków czołowych i ciemieniowych stwierdza się drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i w sekwencji FLAIR o charakterze niedokrwiennym wielkośći do 7 mm.Dodam że skierowanie otrzymałam od lekarza laryngologa na szumy uszne

Zmiany naczyniopochodne w mózgu są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej.
Najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.

Właściwa kontrola wymienionych i pozostałych czynników i chorób zmniejsza ryzyko rozwoju kolejnych zmian w mózgu w tym również udaru mózgu.