Wynik MR jamy brzusznej 24-letniej osoby do analizy

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyników RM jamy brzusznej. W trzonie trzustki zmiana ognisk. o wym. 52x31x40mm, o nieostrych zarysach, powodująca ograniczenie dyfuzji, ulegająca niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu z centralną martwicą. Guz przylega do pnia trzewnego. Od tętnicy krezkowej górnej jest oddzielony warstwą tkanki tłuszczowej grubości 2mm. Guz przylega do tylnej ściany żołądka (brak między nimi tkanki tłuszczowej).Zanik ogona trzustki z poszerzeniem przewodu Wirsunga do 7mm.

Lek. Tomasz Budlewski

W badaniu opisywany jest guz trzustki. Proszę udać się do lekarza zlecającego badanie celem zaplanowania dalszego postępowania. Bez podstawowych informacji nie jestem w stanie więcej pomóc.