Kobieta , 24 lata Dzień dobry. Proszę o interpretację wyników RM jamy brzusznej. W trzonie trzustki zmiana ognisk. o wym. 52x31x40mm, o nieostrych zarysach, powodująca ograniczenie dyfuzji, ulegająca niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu z centralną martwicą. Guz przylega do pnia trzewnego. Od tętnicy krezkowej górnej jest oddzielony warstwą tkanki tłuszczowej grubości 2mm. Guz przylega do tylnej ściany żołądka (brak między nimi tkanki tłuszczowej).Zanik ogona trzustki z poszerzeniem przewodu Wirsunga do 7mm.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

W badaniu opisywany jest guz trzustki. Proszę udać się do lekarza zlecającego badanie celem zaplanowania dalszego postępowania. Bez podstawowych informacji nie jestem w stanie więcej pomóc.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: