Wynik MR jamy brzusznej 24-letniej osoby do analizy
Dzień dobry. Proszę o interpretację wyników RM jamy brzusznej. W trzonie trzustki zmiana ognisk. o wym. 52x31x40mm, o nieostrych zarysach, powodująca ograniczenie dyfuzji, ulegająca niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu z centralną martwicą. Guz przylega do pnia trzewnego. Od tętnicy krezkowej górnej jest oddzielony warstwą tkanki tłuszczowej grubości 2mm. Guz przylega do tylnej ściany żołądka (brak między nimi tkanki tłuszczowej).Zanik ogona trzustki z poszerzeniem przewodu Wirsunga do 7mm.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
W badaniu opisywany jest guz trzustki. Proszę udać się do lekarza zlecającego badanie celem zaplanowania dalszego postępowania. Bez podstawowych informacji nie jestem w stanie więcej pomóc.