Wynik MR kolana 52-letniego mężczyzny do analizy

Wynik badania rezonansu magnetycznego brzmi: duże zmiany zwyrodnieniowe rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej z obecnością szczeliny skośnego pęknięcia. Moje pytanie brzmi : Czy skośne pęknięcie może być spowodowane w wyniku urazu czy tylko zmianami zwyrodnieniowymi jak stwierdził lekarz orzecznik PZU. Pragnę dodać iż miałem uraz i mam taki wpis z pogotowia mimo to lekarz uznał że jest to efekt zmian zwyrodnieniowych. Mam 52 lata.

Witam,
uszkodzenia łąkotek zwykle są wynikiem zmian urazowych. Nakładające się zmiany urazowe nasilają dolegliwości bólowe jednak nie są one przyczyną uszkodzeń łąkotek.