Wynik MR kolana a ilość płynu w stawie

Witam. Opis rezonansu w rogu tylnym lakotki bocznej na pograniczu z trzonem widoczna jest drobna pionowa promienista szczelina pęknięcia w obrębie brzegu wolnego obejmująca około polowe grubości lakotki, ku tyłowi od niej cienka krótką pozioma szczelina pęknięcia. Mierna ilość płynu w stawie kolanowym. Widoczny obrzęk poduszeczki tłuszczowej nadrzepkowej ok.15x10mm w pasie szer ok 3cm. Czy potrzebna jest artroskopia? Dziekuje

Witam,
jezeli wystepuja objawy bolowe to moga one byc zwiazane z uszkodzeniem lakotki. Taka sytuacja jest wskazaniem do operacji. Proponuje konsultacje u ortopedy wykonujacego artroskopie.
pozdrawiam,
Rafal Mikusek - chirurg ortopeda