Wynik MR kolana dwa miesiące po urazie doznanym w czasie gry w piłkę nożną

wynik MR kolana, 2 miesiące po urazie doznanym w czasie gry w piłkę nożną(w skrócie): Więzadło krzyżowe tylne - cechy częściowego uszkodzenia I stopnia (naciągnięcia), więzadło poboczne przyśrodkowe także częściowe uszkodzenie, W zakresie rogu tylnego łąkotki przyśrodk. widoczna obwodowa pozioma szczelina pękniecia nie dochodząca do powierzchni stawowych - uszkodzenie II stopnia. Wewnatrzstawowo nieco wzmozona ilosc plynu. Inne parametry bez zmian i patologii. Czy artroskopia bedzie konieczna??

Aleksander Ropielewski

Zależy od tego jakie oczekiwania ma Pan odnośnie sprawności kolana. Jeżeli chce Pan zachować sprawność sprzed wypadku najpewniej konieczny będzie zabieg artroskopowy. Ostateczną decyzję odnośnie sposobu leczenia można jednak podjąć dopiero na podstawie badania klinicznego badań obrazowych i oczekiwań pacjenta.