Kobieta , 47 lat Witam. Mam wyniki MR kolana dwa miesiące po urazie, które wykazało cechy przerwania ACL, obrzęk szpiku nasady bliższej kości piszczelowej, torbiel kaletki brzuchato-półbłoniastej i uszkodzenie rogów tylnych obu łąkotek o charakterze zwyrodnieniowym. Mam 47 lat. Od samego początku - poza krótkim okresem w gipsie - chodzę w stabilizatorze z szynami. Kolano jest nadal niestabilne. Czy potrzebna będzie jakaś ingerencja chirurgiczna, czy czas i rehabilitacja wystarczą. Pozdrawiam. 
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy glukozy może dać wiele informacji o tym, co dzieje się wewnątrz organizmu, a nawet co może się stać (np.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: