Wynik MR kręgosłupa 20-latki

witam mam 20 lat o to wynik z mR .dysktetne zwezenie krązków L4-L5,L5,S1z cechami dechydratacji.na poziomie L4/L5 cechy centalnej i nico bardziej lewobocznej przepukliny,masa przepukliny uwypukla sie w kerunku kanał kręgowego o ok.4mm.cechy uszkdzenia piersiecia włoknistego.zmiany zwyrodnieniowe w sasiednich strzonach kręg.typ1na L5/S1 widoczna centralno uboczna przepuklina wypuklająca sie w kierunku kanału kręg.do ok.4-5mm.uciskajac worek oponowy.nieco odwodniony krazekL3/L4 obecnoscia,protuzji

Witam. Opisane w badaniu zmiany są wynikiem dość zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa. Leczenie polega na podejmowaniu odpowiedniej rehabilitacji oraz terapii manualnej, a w niektórych przypadkach opiera się również o leczenie operacyjne. Proszę zgłosić się do specjalisty rehabilitacji lub neurochirurga który przeprowadzi bezpos re dnie badanie.