Wynik MR kręgosłupa 31-latka do analizy

Witam serdecznie. Miałem zrobiony rezonans kręgosłupa i chciałbym uzyskac opinie specjalisty czy ten opis to cos poważnego. Brak cech stenozy kostnej kanału kręgowego i otworów międzykręgowych. Dokanałowe wypukliny krążków między kręgowych l3/l4/l5/s1 uciskajace worek oponowy. Poza tym kanal kręgowy i otwory międzykręgowe wolne. Objawów PJM nie stwierdza się. Stozek rdzeniowy i nici ogona końskiego nieucisniete o prawidłowej intensywosci sygnału. Bardzo proszę o odp.

Witam serdecznie,

Wynik może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.