Wynik MR kręgosłupa 31-latka do analizy
Witam serdecznie. Miałem zrobiony rezonans kręgosłupa i chciałbym uzyskac opinie specjalisty czy ten opis to cos poważnego. Brak cech stenozy kostnej kanału kręgowego i otworów międzykręgowych. Dokanałowe wypukliny krążków między kręgowych l3/l4/l5/s1 uciskajace worek oponowy. Poza tym kanal kręgowy i otwory międzykręgowe wolne. Objawów PJM nie stwierdza się. Stozek rdzeniowy i nici ogona końskiego nieucisniete o prawidłowej intensywosci sygnału. Bardzo proszę o odp.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.