Wynik MR kręgosłupa 33-letniej osoby do analizy
Witam prosze o interpretacje wyniku.Protruzja centralnej, tylnej części pierścienia włóknistego krążka międzytrzonowego na poziomie L5-S1. Wymiar strzałkowy zmiany rzędu 6mm. Zmiana zwęża przednią część kanału kręgowego oraz otworów międzykręgowych na tym poziomie. Okrężne uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka międzytrzonowego na poziomie L4-L5, wymiar strzałkowy zmiany w otworze mkg po stronie prawej rzędu 6mm, po stronie lewej rzędu 4mm.dziekuje.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest poznanie objawów klinicznych i łącznie zinterpretować je z powyższym wynikiem. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie w celu określenia dalszego postępowania.