Wynik MR kręgosłupa 35-letniej osoby do analizy

Prosze o pomoc co mi jest.odebralam wyniki z MR Kregoslupa ledzwiowego .wysokosc trzonów w normie.Odwodnienie krążków mk L3-L4,L4-L5 i L5-S1.Niewielke szerokopodstawne protruzje krazkow mk L3-L4,L4-L5,siegaja dokanalowona 4-5mm i modelują worek oponowy.Na poziomie L5-S1 widoczna wypuklina siegajacadokanalowo na 4mm.niewielki obrzek blaszek granicznych trzonów L4,L5 i S1.Guzki szmorla.Umiarkowane przewężenie lewego otworu mk L5-S1 z niewielką impresją korzenia L5.

Aleksander Ropielewski

Cierpi Pani na zmiany zwyrodnieniowe i wytwórcze kręgosłupa połączone z dyskopatią. Mogą one powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa oraz ograniczenie jego ruchomości a także zaburzenia czucia i bolesność kończyn dolnych i zaburzenia oddawania moczu i stolca. Z opisu wynika, że zmiany nie są bardzo nasilone i najpewniej wystarczy leczenie zachowawcze - tzn. rehabilitacja. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i ocenie stanu klinicznego. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem który udzieli jednoznacznej odpowiedzi.