Wynik MR kręgosłupa 38-letniej osoby do analizy

Dobry wieczór. Zrobiłam MR kręgosłupa Th i L-S. Mam prośbę, czy mogłabym dowiedzieć się co oznacza ten wynik. Niewielkie torbierliki okołokorzeniowe w prawych otworach m-k Th11-Th12-L1 i L2-L3 do 5mm średnicy. W lewym otworze m-k L1-L2 torbiel 9mm średnicy. Ześlizg przednich trzonów L5 o 5mm. Tylna, rozlana wypuklina odwodnionego krążka m-k L5-S1 wraz ze zmianami wytwórczymi w stawach m-k wywołuje ucisk oby korzeni nerwowych w zwężonych otworach m-k L5-S1

Magdalena StusiĹska

Najitotniejszym w Pani badaniu jest ześlizg kręgów oraz wypuklina- to objawy które mogą powodować ucisk na rdzeń kręgowy i ból a nawet niedowład. Należy unikać podnoszenia ciężarów, schylania się przy prostych nogach i pozostawać pod opieką lekarza.