Wynik MR kręgosłupa 40-letniej osoby do oceny

Witam,co oznacza wynik badania MR kręgoslupa L-S:„Spłycenie lordozy lędżwiowej,bardziej poziomo położona kość krzyżowa,cechy częściowego odwodnienia i przedniego uwypuklenia krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1 i 3mm wypuklinę tylną centralną na tym poziomie,szer.kanału kręgowego-do ok.12,8mm,niewielkie zmiany zwyrodnieniowe II stopnia wg Modica na powierzchniach granicznych trzonów kręgów L5 i S1.W zachyłku bocznym S1 po stronie lewej 3,5mm torbiel okołokorzeniowa.” Ciąg dalszy w następnej

Witam serdecznie,

Po tym fragmencie można powiedzieć, że wynik badania uwidocznił zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.