Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik MR kręgosłupa 41-latki do analizy

Wynik MR kręgosłupa szyjnego, kobieta 41 lat: zaburzona os kręgosłupa szyjnego,ze spłyceniem fizjologicznej lordozy, oraz niewielkim kyfotycznym wygięciem na poziomie c5-c7. Na poziomie C5/C6 deydratacja krążka międzykręgowego z dokanałową wypukliną wielkości 3,5 mm, wypuklina obejmuje cały tylny zarys krążka, nie powoduje stenozy otworów międzykręgowych, wymiar AP kanału kręgowego ok 10 mm. Na poziomie C6/C7 wypuklina krażka międzykręgowego lateralizacja na prawo, nie powodująca stenozy otworó
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
Aby postawić właściwe rozpoznanie dotyczące bólów głowy niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą z kolei powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda albo neurochirurg.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety