Wynik MR kręgosłupa 45-letniej osoby do analizy

Prosze o zdefiniowanie mojego wyniku badania rezonansu magnetycznego MR kręgosłupa lędźwiowego bez środka kontrastowego: Mała centralna wypuklina tarczy m/k L1/2 z delikatnym uciśnienciem worka oponowego. Pośrodkowo-Lewoboczna przepuklina jądra miażdzystego L4/5 uciskającego worek oponowy od strony lewej i zwęzająca lewy otwór m/k. Pośrodkowo-Lewoboczna przepuklina tarczy międzykręgowej L5/s1 uciskająca worek oponowy od strony lewej. Cechy zwyrodnienia tarcz m/k L4/5 i L5/s1.

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Świadczy również o zmianach zwyrodnieniowych.
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.