Wynik MR kręgosłupa 45-letniej osoby do analizy
Prosze o zdefiniowanie mojego wyniku badania rezonansu magnetycznego MR kręgosłupa lędźwiowego bez środka kontrastowego: Mała centralna wypuklina tarczy m/k L1/2 z delikatnym uciśnienciem worka oponowego. Pośrodkowo-Lewoboczna przepuklina jądra miażdzystego L4/5 uciskającego worek oponowy od strony lewej i zwęzająca lewy otwór m/k. Pośrodkowo-Lewoboczna przepuklina tarczy międzykręgowej L5/s1 uciskająca worek oponowy od strony lewej. Cechy zwyrodnienia tarcz m/k L4/5 i L5/s1.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Tomografia komputerowa 3D
Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.
Witam serdecznie,
Wynik badania świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Świadczy również o zmianach zwyrodnieniowych.
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.