Wynik MR kręgosłupa 47-letniej kobiety do analizy

witam mam taki wynik MR wypuklina L2-L3 uciska na worek oponowy i obustronnie zwęża kanały nerwów wypuklina L4-L5 częściowo zwęża kanały nerwowe mały kręgozmyk S1:L5 trzon S1 przemieszczony ku przodowi o 5mm do L5 przepuklina L5-S1 uciska na korzeń nerwowy wymiary 11x4x9mm zwiększony kąt krzyżowy uszkodzenie przedniodolnej krawędzi trzonu L2 Proszę o opinię co mnie czeka w czasie operacji bardzo się boję Z góry dziękuję za odpowiedz

O tym jaki typ operacji, w jaki sposób będzie Pani operowana i co zostanie w Pani przypadku zrobione musi Pani powiedzieć chirurg, który będzie Panią operował. Każda operacja w takim przypadku musi być rozpatrywana indywidualnie i często pewne decyzje podejmowane są już w trakcie samej operacji.