Wynik MR kręgosłupa 53-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację wyników badań Mr. -Centralna wypuklina krążka L5/S1 ser.ok 4 mm, węża światło kanału kręgowego do wym.a-p. do 9 mm, modeluje nieco worek oponowy. - Centralna-lewostronna przepuklina krążka L4/L5 szer.ok 5,5 mm, zwęża światło kanału kręgowego do wym. a-p do 10,5 mm, modeluje worek oponowy. Niewielkie modelowanie korzeni n.rdzen w poziomie otworów międzykręgowych L4/L5 i L5/S1. Obszary zwyrodnienia w fazie obrzękowe i tłuszczowej L5 i L4. Torbiele około korzeniowe S1/S2.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jak Pani widzi w badaniu opisano wypukliny i przepukliny, które modelują worek oponowy co może wiązać się z dolegliwościami bólowymi, prosze udać się do lekarza zlecającego badanie.