Wynik MR kręgosłupa 55-letniej osoby do interpretacji

Witam, Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego. - "Ograniczona lordoza lędźwiowa. Trzony kręgów i krążki międzykręgowe o prawidłowej wysokości i sygnale. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego w granicach normy. Otwory międzykręgowe nie przewężone. Położenie stożka rdzeniowego i sygnał końcowego odcinka rdzenia kręgowego prawidłowe. Obustronnie w kanale krzyżowym na poziomie S2/S3 torbiele okołokorzeniowe Tarlova wielkości ok. 15 mm". Co to są te torbiele i co oznaczają? Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Torbiele te są zazwyczaj zmianami wrodzonymi. Wsazana jest wizyta u neurochirurga, który pokieruje dalszym postępowaniem.

Są to torbiele znajdujące się wewnątrz kanału kręgowego o niejasnym pochodzeniu mogące ale nie koniecznie dawać objawy bólowe. Zaleca się konsultację neurochirurgiczną.