Wynik MR kręgosłupa a jego bolesność u 40-letniej osoby

Na wysokości L4-L5 i L5-S1obecne są centralne podwięzadłowe przepukliny jąder miażdżystych krążków międzykręgowych uciskające korzenie nerwowe L5 i S1.Dehydratacja krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1 z obniżeniem wysokości krążków.Ogniskowa sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów sąsiadujących kręgów L4 i L5.Okręzne uwypuklenie krążka międzykręgowego L1-L2.Tak wygląda wynik mojego rezonansu sprzed 4 lat.Obecnie bóle są dużo gorsze niż kiedyś i częstsze?Co z tym można zrobić?Proszę o pomoc

Witam.
Prawdopodobnie powiększyły się zmiany, które już Pani ma. Proponuję zgłosić się do rodzinnego i spróbować leczenia zachowawczego. W międzyczasie proszę zaplanować wizytę u neurologa lub ortopedy. Dobrze by było powtórzyć rezonans. Pozdrawiam i życzę zdrowia.