Wynik MR kręgosłupa C szyjnego

Witam. Bardzo proszę o komentarz wyniki gdyż wizytę mam za 30dni.MR kręgosłupa C szyjnego wykonano w obrazach T1-,T2-zaleznych oraz T2-Fats w płaszczyżnie strzałkowej i poprzecznej bez kontrastu.Znaczne spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego.Na poziomie C6/C7 widoczna szerokopostawna wypuklina krążka m-k przylegająca do worka oponowego.Zmiany zwyrodnieniowe C5/C6.T2 zależnych iT2-Fats nizancznie hiperintensywna w obrazach T1 zależnych odpowiada atypowemu naczyniakowi/artefakt?  Rozpoznanie jest następujące:Dyskopatia szyjnego odcinka kręgosłupa. Podejrzenie atypowego naczyniaka trzonu Th1- do oceny uzupełniającej w badaniu TK. Co to dla mnie znaczy-bardzo proszę o komentarz.

Lek. Tomasz Budlewski

znaczy tyle ze konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i wykonanie Tk. Proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.