Wynik MR kręgosłupa i dolegliwości bólowe
Pytanie do neurochirurga. Z powodu dolegliwości bólowych i ograniczenie ruchomości odcinka l-s , pp25cm.Wykonano MR- L4L5 wypuklina krążka m-k z uciskiem na worek oponowy zmiany zwyrodnieniowe krążka, poz S2 w kanale kręgowym torbiel oponowa do 1,5 cm. Co oznacza opis badania ? Czy wymiar oponowej torbiel jest duży ? Słyszałem, że jest to zmiana łagodna dotyczy torbiel oponową. Obecnie rehabilitacja oraz leki przeciw bólowe.

MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
W celu pełnej oceny zależności między opisywanymi zmianami w badaniu MR a dolegliwościami bólowymi konieczne jest przeprowadzenie badania klinicznego i odniesienie jego wyniku do obrazów MR, opis nie jest dla neurochirurga wystarczający. Torbiel oponowa nie jest zmianą nowotworową.
dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl