Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik MR kręgosłupa i dwupoziomowa dyskopatia

Wyniki MR LS Dwupoziomowa dyskopatia L4-L5 i L5-S1, nasilona na poziomie tylno-lewobocznej protruzji L5-S1 z ogniskiem uszkodzenia pierścienia włóknistego, która wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach międzykręgowych i pogrubiałymi więzadłami żółtymi (8 mm), powoduje bezwzględną stenozę kanału kręgowego (9 mm), ucisk worka oponowego i nieznaczny ucisk lewego korzenia S w odcinku wewnątrzkanałowym. Na pozostałych poziomach kanał kręgowy pierwotnie na pograniczu normy szerokości (12-13 mm).
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety