Wynik MR kręgosłupa szyjnego 31-latki

MR kręgosłupa szyjnego Nieprawidłowa kyfoza kręgosłupa szyjnego na odcinki C3-C6 z ograniczeniem przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego.Wysokość i sygnał tarcz m/k i trzonów kręgów zachowane prawidłowo. Otwory m/k w normie. Na poziomie Th2-Th3 widiczna jest tylno-prawoboczna wypuklina tarcz m/k, modelująca worek oponowy od przodu i prawej strony. Rdzeń kręgowy w uwidocznionym zakresie bez zmian ogniskowych.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.