Wynik MR kręgosłupa szyjnego 41-latki do analizy

Witam, bardzo proszę o zinterpretowanie wyniku MR kręgosłupa szyjnego. Wniosek: Zniesiona lordoza szyjna ze znacznym ograniczeniem rezerwy płynowej kanału kręgowego. Dyskopatie C4-C5,C5-C6 dochodzące do brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego oraz powodujące stenozę kanałów korzeniowych ( głównie po stronie prawej w segmencie C4-C5). Czy to coś poważnego? Jak to leczyć?

Witam, zmiany są już dość poważne. Krążek na poziomie C4-C5 wysunął się i powoduje zwężenie kanału kręgowego, co może skutkować różnymi objawami neurologicznymi. Proponuję wybrać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty w swoim mieści, który dobierze odpowiednią terapię i pokaże ćwiczenia które należy wykonywać oraz uświadomi panią jak dbać o swój kręgosłup.