Wynik MR kręgosłupa szyjnego 46-letniej osoby do analizy

MR kręg.szyjnego. Na poziomie C3-C4 widoczne cechy niewiekiego centralnego uwypuklenia tarczy m-k do ok 3mm,modeluje od przodu przestrzeń podpajęczną przednią dochodząc do powierzchni rdzenia kręgowego.Oba kanały korzeniowe węższe kostnie .Rdzeń kręgowy w badaniu w sekw.T2 zależnych z widocznymi drobnymi zmianami mielomalacyjnymi na poziomie C6. Zmiany zwyrodnieniowe w stawie szcztowo-obrotowym. Na poziomie C4-C5 dyskretny bulging tarczy m-k do 1,5mm. Oba kanały korzeniowe węższe kostnie.

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest konsultacja z lekarzem zlecajacym badaniem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.